Dla aktywnych, czyli rowerowe single tracki i szlaki na wędrówki piesze

Jeśli macie ochotę na rowerowe szaleństwo zapraszamy do naszej wypożyczalni rowerów Spoko Bikes. U nas wypożyczycie rowery elektryczne i fatbike. Mamy też akcesoria dziecięce, takie jak fotelik i przyczepkę croozer, która świetnie sprawdza się w górskich terenach. W najbliższej okolicy polecimy Wam trasy na wyprawy rowerowe.

Jeśli chcecie, rowery dowieziemy na najbliższe single tracki. Te, które polecamy, znajdziecie poniżej:

Pasmo Rowerowe Olbrzymy (30 km od Kryjówki - ok. 35 min. jazdy autem)
Pasmo Rowerowe Olbrzymy to 70 km tras położonych na terenie trzech gmin: Jelenia Góra, Piechowice i Podgórzyn. Pasmo to ścieżki MTB, czyli przeznaczone dla kolarzy górskich, do jazdy na rowerach górskich. Pasmo Rowerowe Olbrzymy zlokalizowane jest w całkiem wysokich górach - nie znajdziecie tu raczej asfaltowego deptaku ani całkiem płaskiej ścieżki nad rzeką. Nawet na niebieskich trasach zdarzają się trudniejsze elementy, które mniej zaawansowany kolarz będzie musiał ominąć. Na niebieskich trasach są również podjazdy: mogą wymagać trochę kondycji fizycznej.

Singletrack Glacensis (85 km od Kryjówki - ok. 1,5 godz. jazdy autem)
Ponad 230 km tras singletrack, 28 pętli dla fanów kolarstwa górskiego położonych na Ziemi Kłodzkiej. Ścieżki zostały zaprojektowane i wykonanane tak, aby cieszyły każdego użytkownika. Wyjątkowość systemu Singletrack Glacensin polega na tym, że stworzyły się miejscówki rowerowe wokół kilku miasteczek oraz powstał system ścieżek, którymi możecie zwiedzać wyjątkowe miejsca na całej Ziemi Kłodzkiej.

 

Kaczawskie Singletracki (42 km od Kryjówki - ok. 50 min. jazdy autem)
Kaczawskie Single Tracki to wspólny projekt gmin: Świerzawa, Pielgrzymka, Wojcieszów oraz Nadleśnictwa Złotoryja. Składają się z 10 ścieżek o łącznej długości 63,1 km.

 

Trasy Enduro Srebrna Góra (77 km od Kryjówki - ok. 1,5 godz. jazdy autem)
Trasy Enduro Srebrna Góra to część znanej i lubianej Strefy MTB Sudety, część nieco trudniejsza i dedykowana zorientowanym w swoich umiejętnościach rowerzystom. Do wyboru mamy cztery podstawowe trasy A, B, C i D oraz ich warianty. Ścieżki są dość wymagające i najlepiej pokonywać je na rowerze w pełni zawieszonym.